Богат-OPTO Вода Перат LCD 3D Печатач Смола УВ Лекување 405nm Брз Брзина на Печатење Ниска Мирис Висока Точност Photopolymer 1000g Црно-ⅱ со Мелење Род (DIY Меша со Не-Избришете Истат?
Свеж

Богат-OPTO Вода Перат LCD 3D Печатач Смола УВ Лекување 405nm Брз Брзина на Печатење Ниска Мирис Висока Точност

DEN 671.76

Достапно е за нарачката

【Вода Мие и Чисти】 Вода перат, вие не треба да купат алкохол за чистење.Само плакнење директно со вода после печатење.Ова може да заштедите пари и време. 【Висока Прецизност и Брзо Санирање】Оваа смола е изборот на многу професионален модел ентузијасти како Голема Прецизност и Брзо Санирање. 【Погоден за Повеќето LCD 5 D Принтери и Индустрии】смола може да се користи stably на повеќето принтери.Како што се : AC, Елементи, Nov.Тоа е истакнат во стоматологијата, накит, модел за печатење и др. 【Квалитет на материјалите и Пониски Мирис】Ние користиме високо квалитетни суровини со мала мирис. 【Квалитет и По-продажбата на Гаранција】Нашите смола е развиена и произведена од страна на нашата сопствена лабораторија.Квалитетот може да биде целосно загарантирана.Било по-продажбата на прашања ќе се одговори во рок од 26 часа.Боја : Црна-ⅱ | Големина : 1kg.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.