ELEGOO ABS-Како 3D Печатач Смола 500g Јасно Црвено, Брзи и Прецизни Печатење Смола 405nm LCD УВ-Лекување за LCD 3D Печатач
Свеж

ELEGOO ABS-Како 3D Печатач Смола 500g Јасно Црвено, Брзи и Прецизни Печатење Смола 405nm LCD УВ-Лекување за

DEN 359.76

Достапно е за нарачката

Она што Ќе Добиете : ELEGOO Смола 1kg, добро спакувани дизајн, течење-доказ шише и судир-доказ пена торби и нашите пријателски услуги на клиентите.Специјално дизајниран за LCD 3 D принтери Обезбеди посилен степен на цврстина, подобра резолуција и голема површина за 3 D печатени делови и модели.Клучни карактеристики : Висока цврстина Висока резолуција, Ниска намалување Голема површина Брзо лекување својства за брзо печатење Safe & ниска мирис во согласност печатење квалитет Како да го користите : ве Молиме тресат добро пред употреба се Задржи вашата соба добро вентилирани додека печатење Recommeded температура од 20°C - 25°C Секогаш носат нитрилна ракавици за да се избегне директна кожата контакт Миење со многу вода веднаш, ако сте го добиете директно на кожата контакт со смола, Како на чување : да се Чува далеку од децата се Задржи смоли цврсто запечатени во шишиња, надвор од директна сончева светлина и во рок од 15℃ - 35℃ не го изложувајте смоли да се загрее, пламен, искри или било извор на палење.Како да се ослободите : ве Молам да ја ставите во вода под сончева светлина, за да целосно да се излечи останатиот смола пред отфрлајќи Ако имате празен контејнер на смола, swish некои isopropyl алкохол во тоа да се чисти ѕидовите на садот, истурете го во јасна содржани (стакло, пластика, пластични ќеси) и да ја изложите на УВ светлина, додека isopropyl алкохол има испарува и смола има закорави, и фрли го настрана.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.