ELEGOO ABS-Како 3D Печатач Смола, Брзи и Прецизни Печатење Смола 405nm LCD УВ-Лекување за LCD 3D Печатач (Јасно Зелена 1000g)
Свеж

ELEGOO ABS-Како 3D Печатач Смола, Брзи и Прецизни Печатење Смола 405nm LCD УВ-Лекување за LCD 3D Печатач (Јасно

DEN 1226.40

Достапно е за нарачката

Она што Ќе Добиете : ELEGOO Смола 1kg, добро спакувани дизајн, течење-доказ шише и судир-доказ пена торби и нашите пријателски услуги на клиентите.Обезбеди посилен степен на цврстина, подобра резолуција и голема површина за 3 D печатени делови и модели.Како да се користи. - Ве молам, се тресат добро пред употреба. - Чувајте ги вашите соба добро вентилирани додека печатење. - Recommeded температура од 20°C - 25°C. - Секогаш носат нитрилна ракавици за да се избегне директна кожата контакт. - Миење со многу вода веднаш, ако сте да имате директен контакт со кожата смола.Како да се Складирање. - Чувајте се далеку од децата. - Ги смоли цврсто запечатени во шишиња. - Надвор од директна сончева светлина и во рок од 15°C До 35°C. - не го изложувајте смоли да се загрее, пламен, искри или било извор на палење.Како да се ослободите. - Ве молам ставете ја во вода под сончева светлина, за да целосно да се излечи останатиот смола пред отфрлајќи. - Ако имате празен контејнер на смола, пополнете го со некои isopropyl алкохол за чистење на ѕидовите на садот, истурете го во јасна содржани (стакло, пластика, пластични ќеси) и да ја изложите на УВ светлина, додека isopropyl алкохол има испарува и смола има закорави, и фрли го настрана.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.