IFUN ABS Како Смола 3D 405nm LCD&DLP Печатач големо Влијание Средно Тешки Сила HiTemp Брза SLA УВ 3D Печатење Течни Photopolymer Црна 500ml
Свеж

IFUN ABS Како Смола 3D 405nm LCD&DLP Печатач големо Влијание Средно Тешки Сила HiTemp Брза SLA УВ 3D Печатење

DEN 1045.92

Достапно е за нарачката

3 D ABS како смола е погоден за повеќето LCD/DLP УВ-лекува 3 D принтери со бранова должина 405nm, целосно компатибилен со ANYCUBIC, ELEGOO МАРС, EPAX, KALENT, ПОВЕЌЕ и Phrozen Shuffle XL, побрзо лекување со DLP печатач како Wanhao D8. Висока јачина & цврстина & bendability, висока отпорност и 230℉ висока температура отпор, пониски намалување поголема прецизност.Ги исполнуваат 3d печатење барање на функционални компоненти во индустриски области.Карактеристики вкочанетост и прецизност и издржливост.Најдобро за печатење производство квалитет на крајот користите делови,собранието делови,турбини & фан ножеви, водот jigs, тела & инструментално ,автомобилската куќишта & електрични црева,автомобилската,aerospace,Стоки за широка потрошувачка,производство & образование.Обезбедува силата на леани делови и не претерано намалување,исто така ја подобрува брзината на печатење, го скратува лекување време и го подобрува печатење ефикасност ПОБРЗО.IFUN смола има не се класифицирани како канцерогени под законодавството на ЕУ и IARC критериуми.Лабораториски тест одобрен Материјал со Безбедносни Податоци Лист (MSDS) & Ro HS Сертификат.1-година ограничена гаранција, цел живот техничка помош и 24 часа професионални услуги на клиентите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.