WIDIA Hanita 57NE25038V VariMill II ER 57NE HP Крајот Мелница, 1 mm Радиус, 25 mm Дијаметар на Сечење, Карбид, AlTiN Слој, RH Намали, Безбедно-Заклучување, 5-Flute
Свеж

WIDIA Hanita 57NE25038V VariMill II ER 57NE HP Крајот Мелница, 1 mm Радиус, 25 mm Дијаметар на Сечење, Карбид,

DEN 8441.04

Достапно е за нарачката

Центар за сечење.Висока-перформанси алатки за титаниум и нерѓосувачки челик работа парче материјали.Roughing и завршна со еден инструмент, алатка за намалување на трошоците.Разни радиус и necked верзии на располагање.Стандардната понуда со БЕЗБЕДНО-λOCK од HAIMER.Конструиран со Ексцентричен Олеснување (ER) мелење на сечење на рабови за поголема предност во сила, овозможување на повисок метал отстранување стапки и зголемување на продуктивноста.Новиот Vari Mill II ТОЈ е првиот WIDIA off-the-полица крајот милиони на располагање со БЕЗБЕДНО-заклучи од HAIMER, обезбедувајќи стабилност, елиминирање на крајот мелница pullout, и зголемување на концентрична алатка за стегање.Иако првенствено наменета за roughing и завршна апликации во воздушната индустрија, Vari Mill II ТОЈ може да се користи како решение за сите титаниум или ' рѓосувачки челик апликација и е способен да slotting, ramping, и слегување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.