акваскејпингот Алатки Аквариум Пинцети sciaaors Шпатула Алатки Риба Starter kit + Аквариум Сунѓер Филтер Риба Резервоарот Филтер за Betta Фрај Ракчиња Резервоарот
Свеж

акваскејпингот Алатки Аквариум Пинцети sciaaors Шпатула Алатки Риба Starter kit + Аквариум Сунѓер Филтер Риба

DEN 2049.60

Достапно е за нарачката

5 во 1 Акваскејпингот tools - 10.6" Директно Tweezer, 10.6" Криви Tweezer, 9.8" Водни Криви Режа / бонсаи ножици, 13" Супстрат Шпатула, 100 ленти PH Тестер 1-14, Доаѓа со пристоен сомот торбичка, за да ви пакет и кога не е во употреба.Премиум Квалитет и Минимизирање на мешање - Фалсификувани нерѓосувачки челик со одлична флексибилност и rustproof материјал, специјално дизајнирани Против пролизгување клип крајот, наместо на ставање на рацете во вода , Овие Аквариум Растенијата Алатки може да се спречи случајно повреди?на вашиот водни растенија и донесе остатоци од целиот аквариум?;.Сите во еден Филтрација - 7-слој ребра форма сунѓерот + био керамички топки го прави голем аквариум филтер, тие работат заедно за да се обезбеди физичка, хемиска и биолошка филтрација и за слатководни и saltwater риба резервоарот, постојано се понуди здрава животна средина за вашата прекрасна риба.Ефикасно Управувана - Со помош на силна воздушна пумпа, ова целосно подводните сунѓер филтер циклуси вода во 175 Литри на Час (GPH) за тенкови до 55 Литри во големина.Во исто време, тоа ќе се подобри растворен кислород ниво од страна на aerating вода.Pls известување воздушна пумпа не е вклучена.За поголем резервоар, можеби ќе треба 2 сунѓерот филтри 55 литри.Компактен Дизајн - во Сите делови на нашата сунѓер филтер се монтажни за чистење, со 2 силна вшмукување чаши, можеме да се држиме внатрешниот филтер цврсто да се насекаде во резервоарот .Водата штекер цевка може да се прошири и да се ротира, ние може да се промени насоката на проток на вода со ротирачки на штекер порта или прилагодување над или под водната површина.Тоа е одлично за фрај аквариуми и во саламура ракчиња hatcheries, бидејќи тоа може да ги спречат младите фрај од се фатени во филтер медиуми.акваскејпингот алатки аквариум пинцети sciaaors шпатула алатки риба starter kit + Аквариум сунѓер филтер риба резервоарот филтер за betta фрај ракчиња резервоар од 20 литри 40 литри 50 литри.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.