Пен-Plax WZP2 Волшебникот Алги Scrubber Подлога – за Пластична или Акрил Тенкови – 3 x 4
Свеж

Пен-Plax WZP2 Волшебникот Алги Scrubber Подлога – за Пластична или Акрил Тенкови – 3 x 4

DEN 156.48

Достапно е за нарачката

НАПРАВЕНИ ЗА АЛГИ ОТСТРАНУВАЊЕ : направен за алги и тврда вода депозит removals, ова scrubber подлога е совршен за сите на вашиот аквариум одржување потреби.Се КОРИСТИ ЗА ПЛАСТИЧНИ ИЛИ АКРИЛ ТЕНКОВИ САМО : а овој производ е безбеден за употреба и во слатководни и морски вода, ова scrubber подлога е дизајниран за пластична или акрил тенкови.Други тенкови бараат специјализирани scrubber влошки, кои се на располагање, се продава одделно.ДИМЕНЗИИ ЗА ОВОЈ ПРОИЗВОД : Овој производ е 3 x 4 инчи, но и други големини се на располагање, се продава одделно.Безбедна за користење во двете слатководни и saltwater тенкови, ова Пен Plax scrubber подлога е дизајниран да се отстрани алги и тврда вода депозити од вашиот пластика или акрил резервоарот или аквариум.Користете го овој производ со пластични или акрил тенкови само за најдобрите резултати и за да се избегне гребење.На располагање, но се продава одделно, се scrubber влошки за стакло тенкови.Овој специфичен производ мерки 3 x 4 инчи, но и други големина опции се исто така достапни (исто така се продава одделно).Безбедна за користење во двете слатководни и saltwater тенкови, ова Пен Plax scrubber подлога е дизајниран да се отстрани алги и тврда вода депозити од вашиот пластика или акрил резервоарот или аквариум.Користете го овој производ со пластични или акрил тенкови само за најдобрите резултати и за да се избегне гребење.Наведени подолу, се повеќе Пен Plax scrubber подлога производи за стакло риба тенкови.Овој специфичен производ мерки 3 x 4 инчи, но и други големина опции, како што се наведени подолу.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.