Поли-Temp 28303 Бела Заеднички Пломби PTFE Заптивка Материјал Прошири UHF селотејп, 1/8 x 1000'
Свеж

Поли-Temp 28303 Бела Заеднички Пломби PTFE Заптивка Материјал Прошири UHF селотејп, 1/8 x 1000'

DEN 1008.00

Достапно е за нарачката

Самолепливи, лесно да се работи со прирабници дел лесно, нема повторно torqueing потребно.Нема да се влошува со возраста, Отпорен на ладно проток и лази, го Намалува инвентар на намалување дихтунзи со елиминирање на потребата.Ги исполнува ФДУ Req # 21 CFR 177.1550 и 21 CFR 175.105, се Сече со ножици и важат за запечатување површината.Само адхезивна лента држи цврсто во место.Withstands притисоци 3.000 psi и температури 450 до 600 степени Ф Ro HS согласност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.