Фунта Печат & Снабдување, SSS1100TCP.125x3-D 1100TCP-D Прошири Флексибилни Графит Плетенка Пакување, 3' Сечење Должина, Графит, 0.125 пресек, Црна
Свеж

Фунта Печат & Снабдување, SSS1100TCP.125x3-D 1100TCP-D Прошири Флексибилни Графит Плетенка Пакување, 3' Сечење

DEN 330.00

Достапно е за нарачката

Анти-корозија состојка е додадена на пакување за да се намали шансата спротивставувајќи.На кутии кутија спречува морската вода од внесување на пловилото е трупот.Флексибилни графит компресија пакување со анти-корозија додаток на штити пумпи и вентили од течност истекува во статички и динамички апликации.Пакување е достапен во различни материјали, кои одговараат на конкретни притисок, температура, брзина, и хемиски апликации.Ја пренесува топлината подалеку од окното за да се спречи застаклување и во напад, намалување на протокот на урина и проширување на пакување и ракави живот.Индустрија употреба со хемиски додаток на цинк инхибитор за отпорност на корозија.Материјалот е применливо со воздух, амонијак, хемикалии, corrosives, гасови, масла, хартија акции, растворувачи, алкохол, вода, пареа, котел довод на вода и кондензат.Ова пакување е компатибилен со медиумите во рн опсег од 0-14. Механички Пакување, основите : Каде што јас дури и би се користи за пакување?Одличен пример е за на брод.На кутии кутија, во однос лаик, е местото каде што "Механички Пакување" оди.Тие може да се користи за да креирате статички печат во фиксна или бавно се движат апликации како проширување зглобовите, врати, и вентили, или динамична печат во опрема со reciprocating, ротирање, или осцилирачки движење како центрифугални пумпи, ротирачки произлегува, и компресори.Проширена Флексибилни Графит Пакување од Стерлинг има Печат години докажан успех за високо вратило брзини со низок коефициент на триење во двете ниски и високи температури.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.