Palmetto 1555 Серија Графит Со Вжарено Компресија Пакување Печат, Досадна Сива, 3/16 Плоштад, 25' Должина
Свеж

Palmetto 1555 Серија Графит Со Вжарено Компресија Пакување Печат, Досадна Сива, 3/16 Плоштад, 25' Должина

DEN 2273.52

Достапно е за нарачката

200 степени F во пареа; 800 С во оксидирачки атмосфери; 6,000 F во не-оксидирачки атмосфери.Солидна лубрикант обезбедува имајќи го филмот за да се спречи wicking и протриване.3 m/s)Јаже печати обезбеди притисок печат за да им помогне го задржи течности и гасови во широк спектар на комерцијални и индустриски апликации.произведува пакување на производи за пумпи и вентили, како што се компресија пакување фоки, пакување алатки, заптивка листови, и спојници.Тие се користат во голем број на индустрии, вклучително и земјоделството, нафта и гас, автомобилската, aerospace, изградба, и стоки за широка потрошувачка.Компресија пакување печат штити ротирачки и reciprocating опрема од течност истекува во тешка услуга и високо-брзина апликации.000 степени F (3,300 степени C) Максимална температура во оксидирачки атмосфери 800 степени F (427 степени C) Максимална температура во пареа 1,200 степени F (650 степени C) p H опсег 1-14, освен силен oxidizers во 1-2 p H опсег Притисок граница 3,500 psi (241 бар) PV фактор 800,000 Вратило брзина од 4.Спецификации Максимална температура во не-оксидирачки атмосфери 6.Тоа има максимален притисок ограничување на 3,500 фунти на квадратен инч (psi), притисок-брзина (PV) фактор од 800.Оваа Palmetto стил 1555 графит со вжарено компресија пакување со графит слој и солидна лубрикант штити ротирачки и reciprocating шахти, вентили, и agitators од течност истекува во тешка услуга и високо-брзина апликации.Максималниот притисок за ограничување на 3,500 psi.На испреплетено плетенка пакување печат се состои од 99 проценти есеј графит со вжарено импрегнирани со парична казна графит честички.Графит со вжарено импрегнирани со графит честички dissipates frictional топлина оддалеченост од бунари, овозможување на високо вратило брзина и намалување на протокот на урина.200 лица степени F (650 степени C) во пареа, 800 степени F (427 степени C) во оксидирачки атмосфери, и 6.Стил 1555 е погоден за употреба во ротирачкото и reciprocating опрема како што се дигестори, котел се хранат пумпи, и хемиски пумпи.Тие имаат круг, квадрат, или правоаголен пресек, и доаѓаат во различни плетенка дизајни вклучувајќи плетенка-over-плетенка, плетенка-over-core, ламинат, извртени, или испреплетени.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.