Фунта Печат & Снабдување, SSS165LA.187x1-V Прошири Флексибилни Графит Исполнет PTFE Плетенка Пакување 3/16 пресек, 1' Намали Должината 165LA-V. 187, Црна
Свеж

Фунта Печат & Снабдување, SSS165LA.187x1-V Прошири Флексибилни Графит Исполнет PTFE Плетенка Пакување 3/16 пресек,

DEN 283.68

Достапно е за нарачката

p H 0-14 (Не за хлор услуга).Апликации вклучуваат corrosives, хемикалии, растворувачи, вода, пареа, гасови, воздух, амонијак, масла, алкохол, хартија акции, и кондензат.Температури до 550°f/287°c; тел.На кутии кутија спречува морската вода од внесување на пловилото е трупот.На кутии кутија, во однос лаик, е местото каде што "Механички Пакување" оди. Вратило брзина на 4400 FPM, и withstands притисок до 300 psi/20 Бар.Морски вратило пакување што е ABS одобрени и се користат од страна на американската Морнарица.Овој стил на пакување е блокирам плетенка, користење на единствен заштитен PTFE/графит предиво и висока температура пауза во лубрикант.Графит исполнет ptfe влакна е одличен со коефициент на топлинска спроводливост и нема да се зацврстуваат.Стил 165 е хемиски инертен во текот на целиот 0-14 ph.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.