Palmetto 5000 Серија Флексибилни Графит Компресија Пакување Печат, Сјајна Сива, 1/4 Плоштад, 10' Должина
Свеж

Palmetto 5000 Серија Флексибилни Графит Компресија Пакување Печат, Сјајна Сива, 1/4 Плоштад, 10' Должина

DEN 562.32

Достапно е за нарачката

Компресија пакување печат штити пумпи и вентили од течност истекува во статички и динамички апликации.Флексибилни графит предиво е отпорен на високи температури и dissipates frictional топлина оддалеченост од бунари, овозможување на високо вратило брзина и намалување на протокот на урина.Анти-корозија адитивот се намалува брзината на спротивставувајќи.Максимален притисок граница од 2.500 psi во вентили; 125 psi во пумпи.Оперативни температури се движат од -400 степени F до 6.000 степени F, во зависност од животната средина.Големина : 1/4" | Item Должина String : 10 Нозете | Број на Предмети : 1.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.