Palmetto 1367FS Серија ФДУ во Согласност PTFE Компресија Пакување Печат, Бела, 1/2 Плоштад, 25' Должина
Свеж

Palmetto 1367FS Серија ФДУ во Согласност PTFE Компресија Пакување Печат, Бела, 1/2 Плоштад, 25' Должина

DEN 6659.52

Достапно е за нарачката

Компресија пакување печат штити пумпи и вентили од течност протекување на храна и фармацевтски обработка на апликации.Бела богородица PTFE филамент импрегнирани со PTFE дисперзија за не-загадувачки пакување со ниско ниво на триење и хемиска отпорност.Минерални масла лубрикант се протега пакување живот преку намалување frictional топлина.Максимален притисок лимит од 1.000 psi.Работи низ широк температура се движат од -400 500 степени F (-240 да 260 степени C).Големина : 1/2" | Item Должина String : 25 Нозете | Број на Предмети : 1.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.