LED Светло Лента, 16.4 ft 600 Единици SMD 5054 Led диоди(5050 Надградена), 16000LM Флексибилни 12V DC Водоотпорен IP67 Светлосни Ленти, LED Лента, DIY Божиќ Дома Кујна Затворен Партија Декора
Свеж

LED Светло Лента, 16.4 ft 600 Единици SMD 5054 Led диоди(5050 Надградена), 16000LM Флексибилни 12V DC Водоотпорен

DEN 383.76

Достапно е за нарачката

СОВРШЕН ЗА DIY : Флексибилни операции. Емитуваат Боја : Сина 3. Заштита го Оценувате : Цевка водоотпорен IP67 4.Тоа може да се намали на секои 3 Led диоди заедно сечење на знаци, без оштетување на остатокот ленти.Еден адаптер и конекторот е потребен, но НЕ се ВКЛУЧЕНИ, ве молиме да пребарувате на нашата продавница ако ви треба еден. Работна Температура : -20 °C 50 °C ИЗБРАНА ПРИМЕНА : 1. Врвен право 5054 SMD LED(Надградба на 5050, висок интензитет и сигурноста 2. Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми 2. Големина : L5000mm (5 M) x W10mm 2.Можете да користете силиконски клипови и шрафови или силно лепило за да се поправи тоа на некое место што сакате, лесен за употреба. Работен Напон : 12 V DC 5.Ниска потрошувачка на енергија br>СПЕЦИФИКАЦИЈА : 1. Долг животен век 50.ИЗБРАНА АПЛИКАЦИЈА ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ ПОДОБРУВАЊЕ : идеална за дома, затворен, отворено, градина, дневна соба, трпезарија, спална соба, свадба, забава, денот на Вљубените, ноќта на Вештерките, Божиќ декорација, итн. Ултра-светли но работи на ниски температури 7.НАДГРАДИ LED ЛЕНТА СВЕТЛА : SMD 5054 е надградена нова верзија од SMD 5050. LED Количина : 120 LEDs / m, 5meter / тркалаат 6. Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем 6. Покрај тоа, SMD 5054 LED светло е висок светлосен ефект, слаба светлина распаѓање, добро за декорација осветлување.ВИД TIPSThis супер светло dimmable 5054 LED лента, светлата не доаѓа со напојување, па ви треба екстра купување.4 ft/5m 5054 Led лента (не се вклучуваат било напојување, контролор, или полнач). И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 1* 16.CUTTABLE И LINKABLE : Лесно да се намали и линк од Заеднички приклучок и не треба да се лемење.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Покриени со јасни силикони водоотпорна плашт, кој ги заштитува и тоа многу добро и го прави лесно да се чисти. Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци 3. Флексибилна лента за curving околу наведнува 5.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.