16FT LED Светло Лента RGB Јаже Светла Боја се Менува Светла за Отворен и Затворен, 110V Приклучок во Флексибилна Лента Светла со Далечински управувач, 8 Боја и 6 Модови
Свеж

16FT LED Светло Лента RGB Јаже Светла Боја се Менува Светла за Отворен и Затворен, 110V Приклучок во Флексибилна

DEN 718.80

Достапно е за нарачката

Значи, вие не може да одговара должини ви треба.Ќе може да се стремите далечинскиот директно на инфраред сензор прилог на крајот на кабелот на RGB LED контролер мозок за да ги изменувате прилагодувањата.Нејзините водоотпорен висок стандард за квалитет значи дека тоа само може да се стави внатрешна и надворешна. 8 светлина шема : Брзо/ Бавно/ Auto/ Flash/ 3 боја jumpy промена/ 7 боја jumpy промена/ 3 боја исчезнат промена/ 7 боја исчезнат промена и Р/G/B зголемување и намалување контрола.Лента на светлина, се интегрира со висок квалитет и висок стандард.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА И ШИРОКО се КОРИСТИ : Интегриран дизајн на приклучокот и контролор за лесна инсталација.Ова ДОВЕДЕ RGB јаже светлина има 8 статични бои и 6 прекрасни осветлување начини за да ги задоволат вашите различни décor потреби.Постојат два вградени осигурувачи во power plug како и кратки-коло заштита, обезбедување на вашата сигурност.Далечинскиот управувач може да бидат чувствителни и може да манипулира со јаже светла правилно на соодветна оддалеченост.Тоа може да работи само со еден адаптер во серија поврзување на 20 метри (66 стапки) максимално.Заштита од вода и способни да го издржат промена на годишните времиња и непредвидливи времето.Структурата на предната и на крајот е убаво и безбедно, што го прави полесно да се поврзете на друга лента на светлина.Приклучокот за струја не е отпорен на вода.БОЈАТА се МЕНУВА LED ЛЕНТА СВЕТЛА : RGB лента светлина има 8 mutiple боја опции и различни брзина на владата, DIY боја дизајн создава вашиот голем led расположение осветлување.(ЗАБЕЛЕШКА : адаптер не е водоотпорен).Па тоа не може да предизвика оштетување на јаже светла и може да се користи за долго време. * Само светлина лента дел е IP67, отценети.Тоа е кул да се допре за долго време кога таа ќе светне, и тоа е безбедно за деца и домашни миленици. 110 V напојување и IR-далечински контролер кој има над полнење, краток спој заштита и мемориска функција се направи безбедно да возрасни и деца.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.