Othmro Мерење Чаши 100ml/3.38 оз ПП Пластични Дипломирал Beaker Транспарентни за Лабораториски Кујна Течности 2 парчиња
Свеж

Othmro Мерење Чаши 100ml/3.38 оз ПП Пластични Дипломирал Beaker Транспарентни за Лабораториски Кујна Течности

DEN 167.76

Достапно е за нарачката

[Спецификации] - Капацитет : 100ml; Материјал : ПП Пластика; Боја : Транспарентна. [Материјал] - Изработени од ПОЛИПРОПИЛЕН пластика. [Лесен за Употреба] - На заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат, и јасно скала за повеќе точни мерења. [Повеќенаменски] - Погоден за мерење на брашно, шеќер, оцет, сос, или друга течност. [Апликации] - Широко се користат во научно истражување, универзитети, Индустриски и рударски претпријатија и други единици на лабораторијата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.