Biotone Мускулите Заеднички Олеснување Creme, 128 Унца (1 Галон)
Свеж

Biotone Мускулите Заеднички Олеснување Creme, 128 Унца (1 Галон)

DEN 2145.36

Достапно е за нарачката

Користи природно лекување состојки за да се обезбеди крајната масажа за болки во зглобови и болка во мускулите.Содржи земјата-кршење состојка Глукозамин која е поврзана со поддршка на здравите ткива и зглобови.Обезбедува непречено планирам со moisturized, не-мрсна заврши.Мускулите и зглобовите Олеснување Терапевтска Масажа Creme Галон (128 Течност Унци).Овој револуционерен терапевтски creme користи природно лекување состојки за да се обезбеди крајната масажа за клиенти со болки во зглобови и болка во мускулите.Содржи земјата-кршење состојка глукозамин која е поврзана со поддршка на здравите ткива и зглобови.Природни растенија на boswellia, ѓаволот ноктот, лимон bioflavonoids помага да се промовира заеднички wellness.Содржи Arnica.Обезбедува непречено планирам со moisturized, не-мрсна заврши.Лесно миризливи Претпазливост : Глукозамин е изведен од школки.Не користите овој производ, ако алергиски да школки, бремена, lactating или во рамките на возраст од 12.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.