Wilton Плоштадот Првенство Бонбони Мувла
Свеж

Wilton Плоштадот Првенство Бонбони Мувла

DEN 76.56

Достапно е за нарачката

Калапот содржи 1 дизајн, 6 шуплина.Топи, Мувла и да им Служи.Калапи шарени бонбони купови е бриз со овој калап и лесно-топење на Wilton Бонбони се Топи бонбони.Миење на рацете се препорачува.Користење со Wilton Бонбони се Топи.Боја : Сина Како ќе ги красат вашата десерти вели дека многу за тоа кои сте.Од создавање на посебна прилика торти за украсување cupcakes со вашите деца, Wilton има алатки, прибор и toppings што треба да се направи секој еден слатка работа на уметноста.Имаме подготвени за употреба buttercream, декорирање кеси, цевки совети и голем број на шлаг бои за да се помогне да се донесат на вашиот третира за живот.Ние сме, исто така се подготвени за употреба фондан, ролки со водич прстени, кроени поставува и впечаток душеци; заболување на паста, јадење храна боја спрејови и прав, sprinkles и шлаг декорации, за името, на само неколку.Користите било која или сите од овие украсување essentials да се изгради на вашата моментална вештини или да научат нешто ново.Со оваа многу различни, има ограничување на она што можете да направите кога ќе го красат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

ComposiMold-Flex20oz
Свеж
ComposiMold-Flex20oz
Достапно е за нарачката
DEN 1653.60
Оценка на купувачите: