Силиконски Бебе Мали Чаши за Детето е Првата Фаза за Обука, Развиен од страна на Хранење Специјалист за да се Вклопи Бебе Уста и Раце 3 Месеци+ (Розова 3 МЛ)
Свеж

Силиконски Бебе Мали Чаши за Детето е Првата Фаза за Обука, Развиен од страна на Хранење Специјалист за да се

DEN 238.80

Достапно е за нарачката

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Дизајниран за Бебе Led Weaning - Нашите мини купот е наменска со стоматолог препорачува беспрекорна дизајн за да се обезбеди вашето бебе независност во пиење со свои раце.Ова се години на куповите да се справат самостојно хранење со користење на нивниот развој моторни вештини.Го штити Бебето Непцата - Нашите babys' чаши се направена со меки силиконски осигурува дека вашето дете учи да пие надвор на отворено првенство со мир на ум дека тие нема да боли нивните развивање на непцата.Овој материјал е безбедно да се користи со ладно, топло и топли течности.Безбедно Извори Прибор - Ние се осигура дека нашите мини силикони првенство е слободен од, како што BPAs и пластика.Поттикнување на здрава исхрана и живот за вашето семејство со овој минијатурен силикони обука првенство.Лесно Одржување - На лесна, минималистички и едноставен облик на изработка на овој силикони младата купот е лесно да се мијат и се суши.Стерилизирање е безбедна; избегне врела шолја.Не се Лизга Зафат Искуство - Исклучителни димензија и дијаметар им овозможи на вашето бебе се одржи оваа не се лизга силикони првенство со своите раце безбедно и да се направи движењето на устата лесно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.