Автомат Залак 1682 Бакар Браун рачно изработени Ѕиден Часовник полн круг, се движат брзини на кинетичкиот ѕид уметност Steampunk, Гроздобер Дизајн, Индустриски дизајн до?
Свеж

Автомат Залак 1682 Бакар Браун рачно изработени Ѕиден Часовник полн круг, се движат брзини на кинетичкиот ѕид

DEN 4536.00

Достапно е за нарачката

Овој голем ѕиден часовник Автомат Залак 1682 Црното Злато е направен од неколку слоеви на дрво, woodstained и насликани висок квалитет на акрилна боја и се дел од акрил огледало.Пред елементи на часовникот се украсени со детални и сложена гравирање.Нерѓосувачки челик со елементи и бакар обложени завртки се користи во изградбата на овој часовник модел.При правењето на дизајнот на новиот часовник ние бевме инспирирани од многу чудно steampunk тетоважа дека ние одеднаш фатени очите на.Тоа содржани идеја на време evanescence и во истиот момент нејзините tangibility, која вие буквално може да се допре.Рацете движење е надополнет со движењето на 4 брзини од кои секоја е една AA батерија управувана.Огледало на позадината додава некои волумен на часовникот и го засилува движењето ефект, трансформирање на часовникот во кинетичка инсталација.По барање на часовникот може да биде персонализирана со текст гравирање, кој ќе уредно додаток на изгледот на часовникот лице.Часовникот големина 36x36 cm / 14x13 во користиме ПРОЗОРЦИ и DHL за брзо експрес испорака или руски Пост за повеќе економија метод. *АА батерии не се вклучени **часовникот рацете малку може да се разликуваат од оние што го гледате на сликите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.