Redecker коњски влакна Рака & Плажа Стол Четка со Подмачкана Beechwood Рачка, 9-1/2-Инчи
Свеж

Redecker коњски влакна Рака & Плажа Стол Четка со Подмачкана Beechwood Рачка, 9-1/2-Инчи

DEN 835.20

Достапно е за нарачката

Денес, името Bürstenhaus Redecker стои како тоа има за многу години за идеална комбинација на природни квалитет, функција и дизајн.ГРИЖА - Исплакнете со млака вода и благ сапун решение, крпа размачкана да се отстрани вишокот на влага, и висат се исуши на собна температура; чешел со метални чешел потоа се откажам или се постават стан да ги чувате; произведени во Германија.УБАВА BEECHWOOD - Издржливи, окер боја beechwood век благодатно со употреба.Приоритет е даден на природни, одржлив суровини.Нејзините криви, ергономски се справи со почива удобно во вашата дланка.Рачно изработени во Германија, Bürstenhaus Redecker четки се направени на домашните шумата, влакна, коса, и растителни влакна, и биле со децении.ДОМАЌИНСТВО од СУШТИНСКО значење - Беспомошна, здрав коњски влакна влакната excel на чистење cobwebs, убедливо прашина, и четкање далеку песок депозити.Првиот рачно изработени Bürstenhaus Redecker четки беа произведени во 1935 година.Пред да стане четка, Redecker е коњски влакна влакната се мијат, scoured и чешлани во темелно, мулти-фаза процес на чистење.ДЕТАЛИ четка мерки 9-1/2-инчи долго.На Redecker коњски влакна Рака & Плажа Стол Четка мерки 9-1/2-инчи долго.ГЕРМАНСКИ КВАЛИТЕТ - Страна-направена во Германија од страна Bürstenhaus Redecker, светски познатиот производител на исклучителен квалитет на четка и дрвени производи за повеќе од 75 години.Беспомошна, здрав коњски влакна, суштински елемент на врвот на квалитетот на метли и четки, супериорна во чистење cobwebs и убедливо прашина. Многу се променило од тогаш.Redecker е заштитен завршувањето на третманот гаранции исклучителен квалитет, оптимизирање на секој материјал е вродено бенефиции.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.