Умот Мост Сина Светлина Блокирање На Компјутер Читање Очила
Свеж

Умот Мост Сина Светлина Блокирање На Компјутер Читање Очила

DEN 503.76

Достапно е за нарачката

TR90 рамка.АНТИ СИНА СВЕТЛИНА 100% блок УВ.НЕМА ПОВЕЌЕ ОКО ВИДОВИ ФДУ РЕГИСТРИРАНИ производителот и производот.ПАКЕТОТ вклучува 1 тежок случај и 1 мека ткаенина за чистење.Надворешниот кутија е направен од 100% рециклирани влакна и е 100% рециклираат.Блок штетната сина светлина.Штитат од UV зрачење.Ја нормализира спиење модели.Подобрување на контрастот и намалување на отсјај.Обезбеди подобро длабочина и боја перцепција.Промовирање на видната острина.Ублажување на дигитални око видови, суви очи, главоболка.Намалување на ризикот од макуларна дегенерација со текот на времето.Сино светло бран е еден од најкратките, со највисок енергија бранова должина тоа е помеѓу околу 380nm и 500nm во видлива светлина спектар.Природни сина светлина доаѓа од сонцето.Нашето тело ги користи сина светлина од сонцето за да ги регулираат нашите природни деноноќниот ритам (спиење и будење циклуси), ја зголеми будноста, се зголеми реакција пати, подигнете расположението и зголемување на чувството на благосостојба.Вештачки извори на сина светлина вклучуваат дигитални екрани како што се Телевизори, компјутери, паметни телефони, и флуоресцентни и ЛЕД светла.Бидејќи сина светлина бранови се еден од најкратките, најсилната енергија бранови должини на видливата светлина спектар, тие можат да навлезат леќа и директно да стигнат до ретината.Нашите очи не се доволно природни филтри за заштита од сини светла.Продолжена изложеност на сина светлина од дигитални екрани или флуоресцентни / LED светла може да предизвика замор на очите, суви очи, главоболка, тешкотии во спиењето, па дури и штета на нашите ретината photochemically и зголемување на ризикот од макуларна дегенерација со текот на времето.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.