QETRABONE Топло Чоколадо Бомба Силиконски Калап за Печење, Големи Полу Сфера BPA-Free Висока Топлина Силиконски Калап за Печење за Печење, Торта, Какао Бомби, Бонбони Калап?
Свеж

QETRABONE Топло Чоколадо Бомба Силиконски Калап за Печење, Големи Полу Сфера BPA-Free Висока Топлина Силиконски

DEN 287.76

Достапно е за нарачката

【Широк Отпорност на Топлина Спектар】 : На силиконски калапи за печење е погодна за -40°F до 466°F (-40°C до 240°C) температура опсег, се безбедни за употреба во микробранова печка, печки, фрижидери, замрзнувач и машина за миење на садови,без кршење или напукнување толку лесно како и пластични коцки. 【Храна Одделение Силиконски】 : Усвоени од храна одделение силиконски, без BPA, не-токсични, невкусна, мека и издржливи за да го користите, мазна во текстура, лесен за употреба и чиста.Дали сте чоколадо бомба, ентузијаст, или само сакате да се направи слатка третираат за себе, овие погодно калапи за чоколадо бомби може да се користи за топло чоколадо или како декоративни парче за десерти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.