SANUKE Челичното Јаже Crimping Алатка за 3/64 1/16 5/64 инчни Алуминиумски Crimping Јамка Ракави Комплет со 160pcs Алуминиум Crimping Јамка Ракав и 10pcs Нерѓосувачки Челик Напрсток
Свеж

SANUKE Челичното Јаже Crimping Алатка за 3/64 1/16 5/64 инчни Алуминиумски Crimping Јамка Ракави Комплет со

DEN 501.36

Достапно е за нарачката

Па нема потреба да се грижите за тоа corroded од морска вода или повремено ' рѓосано несоодветно. ☀【УДОБНО】Cushioned не се лизга костец и Функција за Безбедност на заклучување : нерѓосувачки костец завиткани со не се лизга cushioned и доаѓа со безбедноста lanyard.Направени од издржлив висока прецизност на 304 нерѓосувачки челик материјал кој може да работи добро кога во затворен простор, на отворено или висок сол средина. ☀【ПОГОДНО】 2 појачани челик странични секачи работа со пролетта кој натоварен се справи.Не се лизга зафат со перница, безбедноста и заклучување, од не ' рѓосувачки челик зафат обвиткани со не се лизга перница и со безбедноста на јаже.0 (двојно барел) 40 PCSM2 Челик Напрсток 10 PCS.0(еден барел) 20 PCSM1.М2 Челик Напрсток 10 PCS. ☀【ШИРОКА ПРИМЕНА】4 Crimping Позиции : 0. ☀【4 Sizes160 Pcs Барел Ferrule и 10 Pcs Челик Напрсток Комплет】 : 4size на М1 ,М1.10pcs М2 челик напрсток,да ги исполнуваат на вашиот различните потреби и лесен за користење, без напор, едноставно заклучување на двата краја на водич жица со менгеме на назад, клешти или компресија tools.Не се лизга зафат со перница, безбедноста и заклучување, од не ' рѓосувачки челик зафат обвиткани со не се лизга перница и со безбедноста на јаже.2 (двојно барел) 40 PCS.Двојно дупка алуминиум ракав може да се развие кршење сила на кабелот кога одредување и транспорт општа намена кабел.Па нема потреба да се грижите за тоа corroded од морска вода или повремено ' рѓосано несоодветно.На Челичното Јаже Crimping Алатка користи високо квалитетни нерѓосувачки челик за поддршка на цврстината на стегачот.Crimping алатка координираат со барел ferrule може да се широко се користат за челичното јаже, кабловска линија куче leashes и др.2 (двојно барел) 40 PCSM1.5 , М2 , 1size на еден барел М1,вкупно 160pcs во јасна кутија и 10pcs нерѓосувачки челик thimbles , може да ги исполни вашите различни потреби.0(еден барел) 20 PCS.Безбедноста заклучување е лесен начин да се задржи вашата crimper затворени.Помогне да се задржи кабелот од flatting околу очите, предизвикува кабел за да се ослабне.Спречување на дробење или overstressing челичното јаже на терминалот крајот кој се користи за да го штитат окото на челичното јаже или прашка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.