Свежо Конзервирани Ирваси Мов, Природно Зелен Мов Перница за Самовила Градини, Terrariums, Свадба Облекување Potted Растенија Било Занает или Цветни Проектот
Свеж

Свежо Конзервирани Ирваси Мов, Природно Зелен Мов Перница за Самовила Градини, Terrariums, Свадба Облекување

DEN 861.12

Достапно е за нарачката

【ПРЕМИУМ МОВ】Ние сме вистински живиот мов земени од шумата, сушено и да се сочува.Сува зелена шума мос е свежи и конзервирани природно, без било боење третман, и е 100% biodegradable.Ова добро сочувани мов содржи висок квалитет на екстра-долго, дебели влакна што може да додадете сјај на било градина или занаетчиски проект. 【ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ】На нето-тежина на мос е 500g/1.2 lb, и е опремен со пакување кутија за лесно носење и чување.Може да се држи на мов рампа каде што треба.Некои од нашите клиенти се држи на каменот како декорација.Ние препорачуваме на клиентите да се користи топла лепак и лепак пиштол. 【Долготрајни ОРКЕСТАРОТ】Нема вода, почва или ѓубриво е потребно.Природна мов беше третирана за одржување на мекоста и еластичноста без никакво одржување.Овој затворен растенијата уметност ќе остане жив и свежа зелена и во наредните години.Сите што треба да направите е да уживаат во мирен убавината на вистински мов уметност. 【ПРИРОДНА УБАВИНА】Тие се единствени уметнички декорации на домови или канцеларии.Одличен подарок за љубителите на природата.Можете да пакувам во кошеви, тегли, стаклени садови и чинии да изпускам природни farmhouse елеганција, или процес во посакуваната форма и облик за да се постигне постојаност на темата.Тоа е многу погоден за училишни проекти, шумски или woodland тема декорација, и како додатен да се покрие грозен простори. 【МУЛТИ -КОРИСТЕТЕ】зачувани ирваси мос е многу погоден за додавање детали на цветни аранжмани и венци.Тоа е исто така погоден и за други занаети и хоби, вклучувајќи воздушен растенија и стаклени садови, модел-изработка и декорација.Многу погоден за свадби, дома декорација, DIY материјали, занает проекти, специјални настани, woodland партии, кошница пломби, есенски декорации.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.