На Премиум Кочница Caliper Собранието Компатибилен со Nissan 370Z Infiniti G37 M37 M56 Q50 Q60 Q70 2009-2018 Пред Лево и Десно 2-PC
Свеж

На Премиум Кочница Caliper Собранието Компатибилен со Nissan 370Z Infiniti G37 M37 M56 Q50 Q60 Q70 2009-2018

DEN 6575.76

Достапно е за нарачката

G37 Сите Submodel 2012-2013 V6 3. 【Директно Одговара】OE Замена Сосема Нов Кочница Caliper Собранието, вклучувајќи Кочница Caliper, Метал Клипот, Инсталација на Хардвер. 370 Z Туринг 2009-2014 V6 3. Q50 Спорт 2016-2018 V6 3.7 L RWD, со Спорт Package M56 База 2011-2013 V8 5.6 L RWD; со Спорт Package Q50 Црвено Спорт 2016 Година V6 3.7 L RWD; со Спорт Package G37 Спорт 2008 V6 3. Q70 Сите Submodel 2014-2018 V6 3.7 L со Спортски Пакет.M37 Сите Submodel 2011-2013 V6 3. 370 Z База 2009-2014 V6 3.0; Bleeder Порта Големина : M10 x 1.7 L со Brembo Сопирачки Систем. 【Купи со Доверба】1 Година Неограничен-километражата Гаранција за Квалитет-Ние исклучително вредност за вашето задоволство и се стремиме да ви обезбеди добар шопинг exprience.7 L со Brembo Сопирачки System G37 Патување 2009-2011 V6 3.6 LQ70 L Сите Submodel 2015-2018 V6 3.7 L RWD; со Спортски Пакет.7 L со Спортски Пакет.Q70 L Сите Submodel 2015-2018 V6 3. Q60 База/Патување 2014-2015 V6 3.7 L RWDM37 Сите Submodel 2011-2013 V6 3.Q50 Црвено Спорт 2016 Година V6 3.QX70 База 2014 5.Ве молиме внесете го вашето возило информации во горниот лев агол на оглас и check our "Посебна Забелешка" пред да нарачате.M56 База 2011-2013 V8 5. 【Спецификација】Кочница Клипот Грофот : 4 Пистонс; Клипот Големина(OD) : 1. 【Референтен Број】19-6232, 410111 EA0 A, 410111 EA1 B, 410111 EA4 A, 41011 JL00 A, 41011 JL02 A, 19-6233, 410011 EA0 A, 410011 EA1 B, 410011 EA4 A, 41001 JL00 A, 41001 JL02 A. FX50 База 2009-2013 5.7 LQ70 Сите Submodel 2014-2018 V6 3.7 L со Спорт Package370 Z Туринг 2009-2014 V6 3.G37 Спорт 2008 V6 3.7 L со Спорт Package Q60 IPL/Премиер Издание/S 2014-2015 V6 3.7 L со Спорт Package370 Z Туринг 2010-2018 V6 3.0 L 2018 со Перформанси Пакет.G37 Патување 2009-2011 V6 3. 370 Z База 2009-2014 V6 3.0 LQ60 База/Патување 2014-2015 V6 3.73 инчи; Влезот на Пристаништето Големина : M10 x 1.【Возило Fitment】Компатибилен со Infiniti FX50 2009-2013, G37 2008-2013, M37/M56 2011-2013, Q50 2016-2018, Q60 2014-2015 2017-2018, Q70 2014-2018, Q70 L 2015-2018, QX70 2014 година; Компатибилен со Nissan 370 Z 2009-2018. 370 Z Туринг 2010-2018 V6 3.Q60 IPL/Премиер Издание/S 2014-2015 V6 3.0 LG37 Сите Submodel 2012-2013 V6 3.7 L RWD, со Спортски Пакет.7 LQ60 S Limited/Sport/Премиум Sport/Sport Ограничен 2015 V6 3.7 L со Спортски Пакет.Q60 Спорт 2017-2018 V6 3.6 L со Спорт Package QX70 База 2014 5.Било какви дополнителни прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате во било кое време. Q50 Спорт 2016-2018 V6 3.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.