STIFFIE Techtron Бело/Црвено 3 Алфа-Нумеричка Идентификација и Регистрација Броеви Налепници Decals за Чамци & Лични Watercraft
Свеж

STIFFIE Techtron Бело/Црвено 3 Алфа-Нумеричка Идентификација и Регистрација Броеви Налепници Decals за Чамци

DEN 550.80

Достапно е за нарачката

Сите STIFFIE стилови мерки во 3" во височина и да се исполнат USCG барања кога се инсталира на настава.Сите STIFFIE колекции вклучуваат 4 секоја од буквите A-Z и броеви 0-9 за вкупно 146 decals.Сите STIFFIE колекции се спротивстави на штета поради гориво spillage, хемиски влошување, бледнее, гребење и виткање.Сите STIFFIE Алфа Нумерички decals се заврши со УВ Јасно Обвивка за да се заштити вашата decals од штетните Ултра Виолетови зраци.STIFFIE користи 100% ОЛОВО-СЛОБОДЕН мастило и морски одделение винил.Сите STIFFIE decal производи се еколошки безбедни и пријателски.Апликацијата е лесно, само кора од далеку decals од нивната поддршка и да се применуваат.Сите STIFFIE decals се вклучат постојан водоотпорен лепило.На STIFFIE Techtron Алфа Нумерички Идентификација Полнење има исполнето празнина за трки инспириран регистрација decal.Овој стил е со два боја и дизајн кои карактеристики напаѓач соочува коса со боја на надворешноста исчезнат-во, дипломирањето, од дното нагоре.Нејзините круг песна/авто трки инспириран форма е основа на индивидуалните карактери.Сите ликови се тргна од страна на внатрешни работи половина тон нагласи, обезбедување на 3 димензионални изглед.Дополнително, Techtron дизајн карактеристики два внатрешни работи акцент ленти кои изгледаат како да биле врежан во лицето на внатрешни работи карактер.Овој дизајн е на врвот исклучување со тешки, широките надворешен преглед.Ова го прави преклопување на индивидуалните карактери многу лесно, овозможувајќи да се создаде унифициран, обичај изгледа како никогаш порано.Кој рече дека вашата регистрација decals треба да бидат здодевни?Ако сте во потрага за еден агресивен, брзина инспирирани од стилот во прилог на функционалност, тогаш овој стил е веројатно за вас.STIFFIE decals се направени за да одговараат на вашите ОЕМ Брод, Морски Брод или Лични Watercraft за користење на нашата БОЈА КЛОН печати систем.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.