Stiffie Whipline Сино/Black 3 Алфа-Нумеричка Идентификација и Регистрација Броеви Налепници Decals за Чамци & Лични Watercraft
Свеж

Stiffie Whipline Сино/Black 3 Алфа-Нумеричка Идентификација и Регистрација Броеви Налепници Decals за Чамци

DEN 550.80

Достапно е за нарачката

Сите STIFFIE стилови мерки во 3 Инчи во височина и да ги задоволи НАС Coast Guard барања кога се инсталира на настава.Сите STIFFIE колекции вклучуваат 4 секоја од буквите A-Z и броеви 0-9 за вкупно 146 decals.Сите STIFFIE колекции се спротивстави на штета поради гориво spillage, хемиски влошување, бледнее, гребење и виткање.Сите STIFFIE Колекции се заврши со УВ Јасно Обвивка за да се заштити вашата decals од штетните Ултра Виолетови зраци.STIFFIE користи 100% ОЛОВО-СЛОБОДЕН мастило и морски одделение винил.Сите STIFFIE decal производи се еколошки безбедни и пријателски.Апликацијата е лесно, само кора од далеку decals од нивната поддршка и да се применуваат.Сите STIFFIE decals се вклучат постојан водоотпорен лепило.На STIFFIE Whipline Алфа Нумерички Идентификација Комплет е нашата премиера и најдобро продаваниот Алфа Нумерички Идентификација Комплет.Ова е регистрација decal дека има постави стандард за 20+ години дека тоа е на располагање на пазарот.Ова два-боја регистрација decal карактеристики тек четка удар изгледот со заоблени cursive тип на фонт.Ликовите сите коса напред и надворешноста боја згаснува во од дното во текот на боја за внатрешни работи.Надворешен преглед боја е тешка кој овозможува карактер над lapping, овозможувајќи да се создаде унифициран, обичај изгледа како никогаш порано.STIFFIE decals се направени за да одговараат на вашите ОЕМ Брод, Морски Брод или Лични Watercraft за користење на нашата БОЈА КЛОН печати систем.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.