KAWASAKI Моќ Полињата за Полнење 750 СИТЕ / 800 SX-Р 2003-2011 Watercraft Boyesen 013
Свеж

KAWASAKI Моќ Полињата за Полнење 750 СИТЕ / 800 SX-Р 2003-2011 Watercraft Boyesen 013

DEN 974.40

Достапно е за нарачката

Побрзо забрзување за сите-важно holeshot.Подолг живот - Boyesen Моќ Трската outlast сите други резервни трската.PWC Мотор носи Повисок Квалитет за неверојатна цена!.Повеќе коњски сили во текот на powerband за гарантира перформанси.Подобрен мотор на ефикасноста и економичноста на горивото за долги корисникот.Ова ќе одговара на сите KAWASAKI 750 СИТЕ 800 SX-Р Boyesen 013 Моќ Полињата за Колекции.Опис на производот Boyesen Моќ Трската се директна замена за сите од следниве KAWASAKI модели. 750 сите СИТЕ Години 800 SX-Р 2003-2011 Содржина : Целосен сет за сите кафези.РЕВОЛУЦИОНЕРНА ПЕРФОРМАНСИ Boyesen е патентиран dual-сценски дизајн ги вклучува специјално обликувани врвот полињата и пренесен на дното полињата.На врвот полињата за е лесен и еластични за свежи гас одговор на делумно гас или ниска RPMs.На поцврста, дното полињата за е пренесен и да се обезбеди максимален проток и коњски сили на повисоки RPMs.Повеќе вентили изнесува повеќе моќ за создавање : Повеќе Проток на Воздух.Dual-сценски дизајн ви овозможува да го замени вашите акции полињата за да престане со Рев-Плоча која дозволи трската за да ја отворите слободно и да функционира ефикасно.Повеќе Воздух Брзина.Мулти-порта функција на дното полињата создава повеќе канали за полнење, обезбедувајќи зголемена брзина на доза пристаништа.Повеќе Целокупната Моќ.Dual-фаза трската работа во unison да се изврши ефикасно во текот на целиот powerband.Разликата во вкочанетост меѓу топ полињата и дното полињата за овозможи на трската да реагираат брзо и прецизно да се промени во моторот притисок.Оваа преведува во побрзо забрзување, појасни гас одговор и да се зголеми коњски сили во текот на powerband.Во Pwc Engine,com нашата делови се рака бере.Ако сте во потрага за извршување делови, ние нудиме најдобрите брендови и истакнати рака изберете делови кои знаеме работа и ги користиме секојдневно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.