HID Xenon Светла Баласт Ignitor - го Заменува 33129-S0K-A01, 33129-SCC-003, 33129-МОРЕ-003, W3T10571 - Компатибилен со Акура, Хонда & Mazda Возила - MDX, TL, TSX, RDX, Одисеја, S2000, 3, CX-9
Свеж

HID Xenon Светла Баласт Ignitor - го Заменува 33129-S0K-A01, 33129-SCC-003, 33129-МОРЕ-003, W3T10571 - Компатибилен

DEN 366.48

Достапно е за нарачката

Замена КРИЕШЕ ИЛИ Ксенон Баласт Ignitor - е одговорен за снабдување на моќта на вашиот светлата е сијалица.Прекувремена работа вашиот КРИЕШЕ Баласт Инверторот може да пропадне, што резултира во светлата дека искри или не го вклучи на сите.Секој баласт ignitor е дизајниран за да се поврзете директно до вашиот возило, и НЕ бара програмирање или кодирање.Соодветна Замена за Акура, Хонда & Mazda Возила - 2013 - 2015 ILX 2012 - 2013 MDX 2007 - 2015 RDX 2004 - 2005, 2012 - 2014 ГОДИНА TL 2004 - 2014 TSX 2012 - 2013 ZDX 2011 - 2017 Одисеја 2004 - 2009 Година S2000 2006 - 2009 3 2009 3 Спорт 2007 - 2009 CX-9 |.Го заменува Дел# 33129-S0 K-A01, 33129-SCC-003, 33129-МОРЕ-003, W3 T10571 - Секој од вашето возило е фарови има свој баласт ignitor.Овие придушници ignitor најчесто се наоѓаат поврзани со светлата сијалица.Додека HID Xenon Придушници Ignitor не најчесто не успеваат така може вашиот фабрика светлата сијалица.ОЕМ Одговара, Квалитет, Заврши - Иако ова не е вистински ОЕМ дел.Оваа АА Палење HID Xenon Баласт Ignitor е директна замена за баласт инверторот на популарните , & возила, вклучувајќи и модели со години 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17. Доживотна Гаранција - Ова HID Xenon Баласт Ignitor доаѓа во комплет со доживотна гаранција.Ако баласт ignitor никогаш не успева, едноставно јавете ни се за замена.Ве молиме бидете сигурни дека дел што се на местото изгледа токму како оној на сликата.Спаси стотици исклучување на дилер цени со замена на дел од себе. 2013-2015 Акура ILX. 2012-2013 Акура MDX. 2007-2015 Акура RDX. 2004-2005, 2012-2014 Акура TL. 2004-2014 Акура TSX. 2012-2013 Акура ZDX. 2011-2017 Хонда Одисеја Туринг Елита Submodel. 2004-2009 Хонда S2000. 2006-2009 Mazda 3. 2009 Mazda 3 Спорт. 2007-2009 Mazda CX-9. 33129-S0 K-A01. 33129-SCC-003. 33129-МОРЕ-003. W3 T10571. W3 T16071. W3 T19471. W3 T18071. X6 T03071. X6 T03091.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.