6 во 1 Додатоци Комплет за Ricoh ГР IIIx GR3x & GR III GR3 : Анти Прашина Тенок УВ Филтер + Леќа Капа + Палците Нагоре Зафат + Стакло Screen Protector + Компактен Случај Торбичка +Микрофибер
Свеж

6 во 1 Додатоци Комплет за Ricoh ГР IIIx GR3x & GR III GR3 : Анти Прашина Тенок УВ Филтер + Леќа Капа + Палците

DEN 1511.76

Достапно е за нарачката

Стап-на Ултра Тенок УВ Филтер за ефикасно намалување на прашината од внесување GR3x GR3 леќа.Алуминиум Леќа Капа заштита GR3 GR3x леќа од гребнатини, влага, прашина и компатибилен со УВ филтер.Пред првата употреба, ве молиме да се стави на објективот капа на вашиот објектив и да чекаат за 12 часа.И не вртете објективот капа за да ги тргнеме тоа.Метал Палците Нагоре Контрола обезбедува безбедна & удобност се одржи во текот на снимањето, не се меша со контроли за да се GR3 GR3x.Обичај вградена камера кожата на телото, заштитник ја штити вашата камера против несакани гребнатини.Стаклото на Екранот Заштитник ја штити вашата камера екран од гребење, пот, тестови и светлина влијание.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.