Whatman 1823-047 Стакло Микрофибер Врзивно Слободни Филтер, 2.7 Micron, 2.2 s/100mL Проток, Одделение GF/D, 4.7 cm Дијаметар (Пакување од 100)
Свеж

Whatman 1823-047 Стакло Микрофибер Врзивно Слободни Филтер, 2.7 Micron, 2.2 s/100mL Проток, Одделение GF/D,

DEN 1436.64

Достапно е за нарачката

Стакло микрофибер филтер; Задржување : 2.7 µm Дијаметар : 4.7 cm.Одделение GF/D кругови; 47mm.Побрзо во проток и целокупната филтрација брзина од целулоза филтер.Дизајниран како мембрана prefilter и е достапен во големини за да одговара на повеќето носители.Ќе се обезбедуваат добра заштита за фино retentive мембрани.Материјал : Стакло Микрофибер.Дијаметар (cm) : 4.7. Големината на порите (micron) : 2.7. Опис : GF/D Стакло Микрофибер Филтри, 2.7 хм, 4.7 cm; 100/Кутија.На Whatman GF/D стакло микрофибер филтер е значително побрзо во проток и целокупната филтрација брзина од Целулоза филтер трудови на слични честички задржување.Филтерот е дебел и следствено на тоа, се покажува висок вчитување капацитет.Дизајниран како мембрана prefilter и е достапен во големини за да одговара на повеќето носители.GF/D ќе обезбедуваат добра заштита за фино retentive мембрани.Може да се користи во комбинација со GF/Б да се обезбеди многу ефикасно оценување на prefilter заштита за мембрани.Задржување : 2.7 µm.Дијаметар : 4.7 cm. 100/Пакет.Whatman # : 1823-047.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.