Генерички Брендови Образовен Модел, Стоматолошки Заби Анатомски Модел - Забен Имплант Студија Анализа Заби Модел - Право Пониски Posterior Ткиво Анатомски Модел Распаѓ
Свеж

Генерички Брендови Образовен Модел, Стоматолошки Заби Анатомски Модел - Забен Имплант Студија Анализа Заби Модел

DEN 7354.80

Достапно е за нарачката

Направени од увезени смола, кристално јасно, рачно изработени, не грижете се за да се биде прекината од страна на студентите.така тоа ќе биде одличен прилог на вашето лабораториски материјали.Наставата демонстрација алатки : Тоа може да се користи како за настава на физичкото здравје познавање на визуелни помагала,со цел да го продлабочат разбирањето на забите во човечкото тело.Одлично Образование алатка за Студенти/професори/професионална употреба,префериран избор на експерти.Добар за на училиште средство за учење, учење на екранот, и колекционерски предмети, исто така, ќе биде одличен прилог на вашето лабораториски материјали. 2x зголемување, моделот покажува ваквите заби, апсцеси, здрави и патолошки пулпа и точни и лоши abandonment.by прикажување на студентите,да ги промовира разбирањето на учениците и мајсторство,најдобра алатка за изведување на наставата презентации.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.