EBL LCD Универзална Батерија Полнач - 8 Bay АА ААА C D Батерија Полнач за Акумулатори Ni-МЗ АА ААА C D Батерии со 2A USB Порт, Тип Ц на Текст, Брзо АА ААА Батерија Полнач
Свеж

EBL LCD Универзална Батерија Полнач - 8 Bay АА ААА C D Батерија Полнач за Акумулатори Ni-МЗ АА ААА C D Батерии

DEN 448.56

Достапно е за нарачката

Независна Батерија Полнач - EBL универзална LCD АА ААА C D батерија полнач, независни полнење на канали, 8 заливи за 1/2/3..7/8 парчиња АА/AAA Ni-Мз акумулатори или 4 слотови за 1/2/3/4 парчиња C/D Ni-МЗ акумулатори.LCD Дисплеј Батерија Полнач - Батерија АА ААА C D Батерија полнач со smart LCD екран покажува целата полнење на процесот за АА ААА батерии и C D акумулатори. "CHG" означува полнењето. "ГРЕШКА" укажува на батеријата оштетени или инсталација грешка, поддршка на батеријата поправка функција.Брзо Батеријата конектор : USB 5 V/2 A и Тип В на Текст, копија на текст пристаниште, го подобрува вашиот полнач повеќе адаптибилност, да ви даде повеќе избори за да се исполни вашите батерии, заштеда на долго и на времето на чекање за полнење. (Ве молиме да користите 2.0 Еден Адаптер САМО, Адаптер не се вклучени.За Слободни Адаптер, ве Молиме одете на ПРОМОЦИЈАТА).Безбедност Гаранција - Напредно MCU контрола и -∆V функција, во текот-топлина и во текот тековната заштита, кратки-коло заштита, не-полнење и неисправни батеријата за откривање.Интелигентна контрола - Најновите батеријата за откривање на технологија, автоматски се сврти кон trickle полнење кога батериите се скоро целосно наполнета.EBL, од 1998 година, професионален за батерии и полначи информации за повеќе од 20 години.EBL секогаш упорно обезбедување на високо квалитетни производи за секого.Компатибилен со.EBL-C9008 TC да го наплаќаат 8 парчиња на АА/AAA Ni-МЗ батерии или 4 парчиња C/D Ni-МЗ батерии слободно.И двата вида на батериите може да се полни во исто време.Работна Средина Состојба.Работна температура : 0℃ - 35℃.Складирање температура : -10℃ -50℃.Површинска температура на Полначот : 35℃-80℃.Површината температурата на Батеријата : 25℃-60℃.Топло Совети : Одете на Промоција за да се Добие USB Адаптер.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.