4 Пакет Дијагонала Сечење Клешти Мали Жица Машина Професионални Рака Алатка за Сечење, 5 инчен
Свеж

4 Пакет Дијагонала Сечење Клешти Мали Жица Машина Професионални Рака Алатка за Сечење, 5 инчен

DEN 599.76

Достапно е за нарачката

МАТЕРИЈАЛ : дијагонала клешти се направени од високо-квалитет на јаглероден челик дека е ' рѓа-отпорни, многу издржливи и практични.ОСТРИ СЕЧЕЊЕ ВИЛИЦИ : Машински вилици се особено остри и сечење на вилиците линија до совршено да се направи намали ефикасно и тесно.ПРОЛЕТ ДИЗАЈН : Функција пролет-натоварени за авто-отворање на дејствување, така страна сечење клешти може да се намали заморот на континуирана сечење работа.УДОБНА РАЧКА : Гумена рачка на дијагонала жица машина со добра изолација е удобно да зафат.ПРИМЕНА : Специјално дизајнирани за да се намали тенки доведе и компоненти води, а исто така и за жица јамка формирање и грчевито држејќи се за.Погоден за електроника индустрија, електрични поправка работа, возило за одржување, и апарати за работа, итн.ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 4 Пакет Дијагонала Сечење Клешти.Ова електрична дијагонала секачи може да работи добро во ограничени простори.Тие поседуваат двојно натопи рачка за дополнителна удобност, појачани сечење на рабови, машински вилици, и се лизга-отпорни костец.Покрај тоа, стожерот точка на nippers е многу поблиску до нож, па тоа е многу полесно да се намали преку материјал.Карактеристики : Високо-квалитетни Материјали Рѓа-отпорни Машински Вилици Удобно и се Лизга-отпорни се Справи Пролет Натоварени Дизајн Лесни Корисна и Издржливи Спецификации : Должина на Ножот : 0.8 инчен Справи со Отворање на : 4.3 инчен Вкупна Должина : 5 инчен Пакет Содржина : 4 x Дијагонала Сечење Клешти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.