Thermipaq 6x12 Топла/Ладна Големина Еа Thermipaq 6x12 Топла/Ладна
Свеж

Thermipaq 6x12 Топла/Ладна Големина Еа Thermipaq 6x12 Топла/Ладна

DEN 268.80

Достапно е за нарачката

Глина врз основа подлога е еднократно.За bruising, sprains, или оток.Со мека руно покрие & прилагодливи велкро рака на Thermi PAQ топло ладно пак се заврши може да се обезбеди за да се вратот, рамената, глуждови, колена или лактите обликување на вашето тело за насочени болка & повреда обновување.Лидер во хокеј пакети за повреди и болка.Одлично за главоболки премногу.ОБНОВЛИВИ ТОПЛИНА ПАКЕТ & ЛАДНО ПАКЕТ.За ладна терапија, место на рампа во замрзнувач и таа е подготвена за употреба во еден час.За топла терапија, рампа брзо загрева во микробранова (види инструкции за microwaveable топло време).Тоа може да се загрева во микробранова печка и да се ладат во замрзнувач.ТОПЛО ЛАДНО ПАКЕТ.Навиват ослободува својата топлина или студ полека, за подлабоко навлегување на тераписки олеснувања.Ова им овозможува на топлина терапија да навлезат подлабоко и поефикасно.Thermi PAQ Топло Ладно Болка Заврши, Средни карактеристики глина врз основа топла и ладна терапија за длабоко продира олеснување.МУЛТИ-КОРИСТЕЊЕ НА ПАКЕТ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.