NORDLICHTER МИНИ Големина 9008 H13 LED Сијалица, 10000LM 30мм Heatsink База Сите-во-Едно Конверзија Комплет, 6500K Кул Бело Халоген Замена - Брза Инсталација, Пакување од 2
Свеж

NORDLICHTER МИНИ Големина 9008 H13 LED Сијалица, 10000LM 30мм Heatsink База Сите-во-Едно Конверзија Комплет,

DEN 1103.76

Достапно е за нарачката

300% Посветла : Супериорен LED чипови за производство на 6500 K бела светлина. 30 W, 3 пати посветла од вашата оригинална халоген сијалица.На зрачењето растојание и до 100 метри.Исклучително Мал : Радијатор база дијаметар е само 30мм.Директно поврзан со штекерот само како халоген светилки.Нема потреба да ги менувате коло и прашина маска.Совршен натпревар за речиси сите возило модели.Екстремни Светлина Контрола : Полесно да одговара на стандард зрак шема и ви помага да се види пошироко и подалеку, се најде пешаците и улични знаци порано, и го прави луѓето побезбедно возење во текот на ноќта.Подолг животен век : 6030 авијација алуминиум светилка со 3 D опкружувачки систем за ладење донесе dual-топката со голема брзина молчи фан, обезбедување на супер ладење способност да се обезбеди стабилна висока светлина излез и се протега на услуга време.Повеќе Сигурно : Нема висок напон и голема струја start up.Вграден-во вози систем се намалува жица изложеност и IP67 отпорност на вода работи дури и во екстремни клими.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.