Ѕвездени Природни Органски USDA Ароматерапијата Сет на Лаванда, Еукалиптус, Lemongrass, Пеперминт, Чајно Дрво и Портокал за Терапевтска Блаженство
Свеж

Ѕвездени Природни Органски USDA Ароматерапијата Сет на Лаванда, Еукалиптус, Lemongrass, Пеперминт, Чајно Дрво

DEN 563.76

Достапно е за нарачката

ПРАЗНИК/БОЖИЌ СОВРШЕН ПОДАРОК - Топ 6 Најдобри Продажба на Органски Терапевтски Одделение Етерични Масла вклучуваат Лаванда, Еукалиптус, Lemongrass, Пеперминт, Чајно Дрво и Портокал.За секоја прилика, 100% Органско терапевтски и MS/GC тестирани за 100% Природни и Органски квалитет.Овие врвни Етерични Масла се апсолутно најдобар мирис на пазарот.Не сите масла се создадени подеднакво и овие се за сигурни дека еден од најчиста на располагање.Купи со целосна доверба, како што е 100% пари гаранција за да се гарантира.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : За надворешна употреба само.Освен ароматерапијата, се разредува со превозникот масло.За тематски употреба, бришење многу мала количина на внатрешноста на вашиот лактот област да се тестираат за било алергиска реакција пред употреба.Да се чува вон дофат на домашни миленици.Етерични масла може да биде потенцијално токсични за домашни миленици при одредени концентрации.Мачките можат да бидат особено чувствителни на етерични масла.Избегнувајте контакт со очи, да се чува вон дофат на деца.Ако бремена, консултирајте се со вашиот давател на здравствени услуги пред да ги користите.Внимателната селекција на ароматерапијата масла во нашите Суштински 6 Колекција е врз основа на индивидуалните карактеристики и придобивки, како и нивната способност да се вклопуваат заедно за вашиот уникатен ароматични исцелување предност и терапевтски потреби.Етерично масло подарок сет вклучува познати Лаванда, Еукалиптус, Lemongrass, Пеперминт, Чајно Дрво и Портокал.Најдобрите и најчиста форма на Органски Есенцијални Масла.USDA Сертифицирани Органски Есенцијални Масла.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.