Печат Спреј Прозорец и Врата Пена Нема да Искриват Една Компонента Полиуретан Пиштол Пена Пломби (Случај на 12 / 23.2 оз Лименки)
Свеж

Печат Спреј Прозорец и Врата Пена Нема да Искриват Една Компонента Полиуретан Пиштол Пена Пломби (Случај на

DEN 1581.60

Достапно е за нарачката

Висок принос овозможува да правите повеќе работи со еден канистер.Покриеност : 2,200 кубни инчи секој може да се. 1.5 Пати подобра звучна и термо изолација од други пломби.Не-Искриват пломби дека е paintable и може да се изшкуркан по лекување.Ја спречува нацрти и заштедува пари на месечни сметки за енергија.Една компонента, подготвен да се користи полиуретан пиштол пена за различни градење на апликации.Погодни за употреба во повисоки температури, до +104 °F. Ниска лекување притисок и умерена пост проширување избегне деформација на градежни елементи.Висок термална и акустична изолација вредност.Се користи за Инсталација на прозорец и врата рамки, Запечатување на термална и акустична изолација на колата, Изолација на penetrations, Запечатување и поврзување на зглобовите.ВКЛУЧУВА : 12 / 23.2 оз ЛИМЕНКИ, А Пена пиштол е само алатка е потребно.Една компонента, подготвен да се користи полиуретан gunfoam за различни градење на апликации, е.г.запечатување на зглобовите и penetrations, инсталација на прозорец и врата рамки, термална и акустична изолација.Висок принос овозможува да правите повеќе работи со еден канистер.Ниска лекување притисок и умерена пост проширување избегне деформација на градежни елементи.Се придржува и на повеќето материјали, како дрво, бетон, камен, гипс, метал, ПВЦ и полистирен.Карактеристики : Висок принос овозможува да правите повеќе работи со еден канистер Погодни за употреба во повисоки температури, до +104 °F Ниска лекување притисок и умерена пост проширување избегне деформација на градежни елементи Висока термална и акустична изолација вредност Користи : Инсталација на прозорец и врата рамки Запечатување на термална и акустична изолација одбори Изолација на penetrations Запечатување и поврзување на зглобовите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.