MOOG K90662 Топката Заеднички
Свеж

MOOG K90662 Топката Заеднички

DEN 921.84

Достапно е за нарачката

ПРОБЛЕМОТ РЕШАВАЊЕ GUSHER ИМАЈЌИ Метал-да-метал дизајн дава сила и им овозможува на маснотии да тече низ имајќи површината за намали триењето и долг живот.СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ Топката studs се топлина третираат за да одговара или да надмине OE барања за да ја спречат предвремена неуспех и да се подобри замор сила.GREASEABLE ШТЕКЕР Намалува корозија и се носат од страна на дозволувајќи им на нови лубрикант да биде рамна загадувачи.АПСОРБИРА ВЛИЈАНИЕ Belleville preload за миење помага да се задржи имајќи пакет тесни како лежишта се носат.Ја ВРАЌА КАКО НОВ УПРАВЕН Патентиран притисок во насловната плоча пломби од остатоци и ги looseness, намалување имајќи го носат и промовирање на подолг живот.ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА Прецизност tolerances за лесна инсталација и управување усогласување ви даваат совршено се вклопуваат право надвор од кутијата.СЕОПФАТНА ПОКРИЕНОСТ Достапни за странски и домашни плочките со имиња.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.