FOXWELL NT301 OBD2 Скенер Професионален Механичар OBDII Дијагностички Код Читач на Алатката за Проверка на Моторот Светлина
Свеж

FOXWELL NT301 OBD2 Скенер Професионален Механичар OBDII Дијагностички Код Читач на Алатката за Проверка на Моторот

DEN 1679.76

Достапно е за нарачката

【Возило CEL Лекар】На NT301 obd2 скенер овозможува вие да го прочитате DTCs, лоцирајте лошо О2 сензори, пристап до емисиите на подготвеност статус, исклучете CEL(check engine светлина) или МИЛИ, ресетирање на монитор, читање на live податоци и да ги превземете ВИН на вашето возило. 【Точноста т знаат дека може да се направи тоа исклучите самите со десетици долари - користење на NT301 obdii код скенер.Оваа авто-код читач може да ги реши повеќето причини кои се предизвикани моторот светлината на, и да ви кажам што не е во ред со вашиот автомобил, мотор, и ако е потребно да бидат испратени на работилницата.Севкупно, на Foxwell NT301 автомобил дијагностички алатка за скенирање ќе ви спаси многу време и пари.Тоа е исто така одличен избор ако сте во потрага за obd скенер добро-изградена, лесно-користете се со широк возило покриеност. (Ве молиме имајте предвид, АЖУРИРАЊЕ НЕ Е ПОТРЕБНО пред употреба, и НЕ ТРЕБА ДА се РЕГИСТРИРАТЕ на Foxwell веб-страница пред да се ажурира.Надградена NT301 кабел е доволно долго да се користи на седиштето за совозачот. ).Карактеристики На Производот : . 1. Поддржува повеќе кодот барања : Општ, производителот специфични и во очекување на кодови. 2. Го отвора кодови, да се исклучи Проверка на Моторот Светлина (CEL) и ресетира монитори. 3. DTC дефиниција може да биде автоматски се прикажува по читањето, притиснете "ПОМОШ" копчето со DTC водич за можните причини ако кодовите се покаже мал "?" икона. 4. Чита замрзнување рамка податоци што покажува мотор услови како гориво трим, гориво под притисок, моторот coolant темп, итн.во времето на Нефункционирање Индикатор Светилка(МИЛИ) е поставена. 5. Чита, евиденција, графикони & playbacks(податоци за најавување) живеат сензор податоци. 6. Чита живеат О2 сензор/на-табла следи тест податоци.(Full OBD начини, вклучувајќи Режим 6 и Режим 8). (Титкање : значи вашиот NT301 има дијагностицирана грешки кодови во вашиот автомобил.Ако не сакаат да го слушнат шум, ве молиме внесете Поставки за да го поставите тоа.).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.