QuiltCut UltraGrid САД Направени Не се Лизга Quilting Владетели - 20 Плоштад Бонус Сет
Свеж

QuiltCut UltraGrid САД Направени Не се Лизга Quilting Владетели - 20 Плоштад Бонус Сет

DEN 1078.80

Достапно е за нарачката

Мерни скали на други владетели имаат цврсти линии со hashmarks кои се кријат на ткаенина.Ultra Grid Владетели се со гордост се направени во САД, а потоа и дистрибуирани исклучиво од страна на Quilt Cut.Нашите ексклузивни патентиран invisiline windows ви овозможи да се види на работ на вашиот ткаенина за лесно поврзување.Го користите квадратни до ознаки за fussy сечење и да го намали везови блокови. ⅛ Инчи дебела, мала тежина и тешки материјал.Мерни скали на други владетели имаат цврсти линии со hashmarks кои се кријат на ткаенина.НЕМА ПОТРЕБА ЗА да НЕ се ЛИЗГА ПРСТЕНИ – Нашите не се лизга површина има ткаенина во место.ЕКСКЛУЗИВНО INVISILINES ЗА ЛЕСНА ТКАЕНИНА за ПОЗИЦИОНИРАЊЕ – Други владетели ги користат нетранспарентно мрежа линии кои се кријат на ткаенина.ПРЕЦИЗНОСТ СВИЛА ЕКРАН НА ВИСОК КВАЛИТЕТ на АКРИЛНА – Екран печатени на оптички одделение ⅛ инчи дебела акрил, обезбедување на непречено, континуирано, жив изглед.Ultra Grid Владетели вклучуваат точни ⅛ инчи мерни скали за право и лево-страна употреба.Овој САД Направени 20" Плоштад До Плус Сет вклучува популарни 20" плоштад до quilting владетел и дополнителни 15" x 1" комунални владетел. Ексклузивно не се лизга површина да се одржи вашите ткаенина во место додека сечење.Ultra Grid заменува цврсти линии со нашите ексклузивни патентиран invisiline windows обезбедување на подобро ткаенина видливост и усогласување.Ultra Grid Владетели се со гордост се направени во САД, а потоа и дистрибуирани исклучиво од страна на Quilt Cut.Ексклузивно патентиран invisiline.Ultra Grid заменува цврсти линии со нашите ексклузивни патентиран invisiline windows обезбедување на подобро ткаенина видливост и усогласување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.