Ле Mieux Совршен Старт Убавина Essentials Сет за Нормална Кожа - 5-Парче Лицето Set - Phyto-Хранливи состојки Чистење Гел, Суштината Тонер, TGF-Б Бустер, Око Навремено Пенкалата & Б?
Свеж

Ле Mieux Совршен Старт Убавина Essentials Сет за Нормална Кожа - 5-Парче Лицето Set - Phyto-Хранливи состојки

DEN 1497.60

Достапно е за нарачката

Phyto-Хранливи состојки Чистење Гел (2 мл) - има уникатна микро меурчиња со 12 ботанички екстракти кои се задржи на кожата хидриран додека отстранување на површинските нечистотии и подобрување на ѕвонење и текстура.Суштината Тонер (2 мл) - Карактеристики пептиди, антиоксиданси, витамини, и морски алги да омекне и освежување на кожата, додека подобрување на секојдневните анти-стареењето на лицето режим.TGF-Б Бустер (0.17 мл) - го Намалува линии и брчки, го враќа здравиот сјај, и ги смирува, лечи, и затегнува кожата.Употреба со други нега на кожата производи да се зголеми анти-стареењето резултати.Око Навремено Пенкалата (0.18 мл) - Лесни, peptide-исполнет био-мобилна сложена за фирмите и за лифтови око контури, а видно минимизирање на појавата на фините линии, брчките, кеси, и темните кругови.Био Мобилен Подмладителен Крем (0.18 мл) - Карактеристики хијалуронска киселина, 3 потентен пептиди, и 5 егзотични масла кои го подобруваат цврстина на кожата, мазна изгледот на брчките, и да се трансформира сува, доделување на кожата во хидрирани, младешки изглед на кожата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.