Omnigrid Виткање Владетел, 6 x 24-Инчен, Јасно
Свеж

Omnigrid Виткање Владетел, 6 x 24-Инчен, Јасно

DEN 2359.20

Достапно е за нарачката

30, 45 и 60 степен ознаки за да го исечете триаголници, дијаманти и шестоаголници.Корисна виткање дизајн го прави лесно да се продавница или на патување.Патентирана двокреветна-поглед линии што се појавуваат на светло и темно ткаенини.Тешки трајни акрилик материјал и со работ ознаки за точно мерење и ласерски сече рабови за мазна, длабоко сечење.Лево и десно-страна нумерирање и агол систем.На Omnigrid 6" x24" виткање владетел (R624 F) нуди најпопуларните Omnigrid големина во пренослив виткање дизајн.Продолжен, на R624 F е доволно долго за да се намали укината им била заклучена ткаенина и е одлична за средување на готовиот ватенка блузи.Удобен 30, 45 и 60 степен ознаки направете го тоа лесно да го исечете триаголници, дијаманти и шестоаголници.На рака виткање дизајн го прави лесно да се продавница или на патување.Omnigrid тешки-должност акрилик владетели се патентирани двојно поглед линии, изработка на мрежа линии лесно да се види на светло и темно ткаенини.Направен во САД.Omnigrid владетели се пофали со опсег на функции кои се стандард на секој владетел.Што е најважно, тие се ласерски сече, што значи дека тие се во согласност супер.Ова е атрибут кој quilters навистина го цениме – точност е идентична на секој владетел, обезбедување на конзистентен прецизност кога interchanging владетел големини.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.