HGST Ultrastar 7K4000 3TB 7200RPM 64MB Кеш SATA 6.0 Gb/s 3.5 Внатрешен Хард Диск (Enterprise Одделение) HUS724030ALA640 (0F19455) - 5 Година Гаранција
Свеж

HGST Ultrastar 7K4000 3TB 7200RPM 64MB Кеш SATA 6.0 Gb/s 3.5 Внатрешен Хард Диск (Enterprise Одделение) HUS724030ALA640

DEN 1127.76

Достапно е за нарачката

3 TB, 7200 RPM, 64 MB Кеш, SATA 6.0 Gb/s. 3.5" Претпријатија Одделение Хард Диск.Доставување индустрија-водечки сигурност, Наменета за 24/7. Се работи за RAID, Сервери, NAS, работна Станица, видео надзор DVR. 5 Години Гаранција од Препродавач.Претпријатието класа, 7200 RPM, 3 TB диск за висок капацитет nearline средини!Претпријатието Одделение Хард Диск!На HGST Ultrastar 7 K4000 е првиот светски и само 7200 ВРТЕЖИ во минута хард диск оценет во 2.0 милиони часа MTBF.На Ultrastar 7 K3000 претставува петтата генерација HGST 5-послужавник механички дизајн, прв воведен во 2004 година, и е областа што е докажано од страна горниот сервер и чување на Оем, како и водечките Интернет гиганти.Кога највисок квалитет и сигурност се на врвот барање, клиент областа податоци докажува дека Ultrastar 7 K4000 испорачува со намалување на застојот, елиминирање на услугата на повици и одржување на TCO на минимум.Конструиран за најголем сигурност, на Ultrastar 7 K4000 не е само да се стави преку исцрпувачки дизајн на тестови во текот на развојот, но исто така мора да помине строгите тек сигурност тестирање во текот на производството.Низ целата Ultrastar семејство, од светска класа за контрола на квалитетот, во комбинација со научни корен-предизвика анализа и мулти-фацетирани корективни активности, да се осигура дека HGST останува признат лидер во квалитетот и сигурноста за претпријатието-класа хард дискови.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Ив Рошер Oui L'Amour (Set)
Свеж
Ив Рошер Oui L'Amour (Set)
Достапно е за нарачката
DEN 959.76
Оценка на купувачите: