NETGEAR се Обединат Истражуваат AC815S | Мобилни Жариште WiFi Мачка.9 4G LTE | До 450Mbps Брзина на Download | Поврзете До 15 Уреди | 18 Часа на Употреба На плаќање | 2 MIMO Т-9 Антена конектори |
Свеж

NETGEAR се Обединат Истражуваат AC815S | Мобилни Жариште WiFi Мачка.9 4G LTE | До 450Mbps Брзина на Download

DEN 6239.76

Достапно е за нарачката

ДАЛИ ОВОЈ УРЕД ТРЕБА SIM КАРТИЧКА : Да овој уред му е потребна микро големина SIM картичка, (не се Вклучени иако Слободен од повеќето GSM Мрежи со активирање на сметката) ќе Има налепница со Отклучување код прилог на поле Етикета, во случај да треба да ја реформатирате уредот или да го промените вашиот Мрежен оператор.ОНА што МРЕЖА ФРЕКВЕНЦИИ СЕ ПОДДРЖАНИ СО ОВОЈ УРЕД Телефонот ќе го поддржи folowing Технологија Бендови : 4 G 3 G HSPA+ UMTS 850 900 1900 2100 MH. 4 G LTE Бендови 1 2 3 4 5 7 12 17 29 30 со подобрените backhaul со Глобален роаминг поддржани.Ве молиме контактирајте со вашиот Мрежен оператор (пред да купите) и inquer, ако тие го поддржуваат овие бендови во вашата област да се уверете се дека уредот ќе работи Правилно.ШТО можам ДА ОЧЕКУВАМ НАДВОР ОД КУТИЈАТА : отстранлив 4,300 m Ah батерија што трае 22 часа континуирано стриминг (Отстранлив W-9 Батеријата затворен), како и Батеријата зголеми кабел за полнење порт USB 3.0 порт, кој исто така ви овозможува да го поврзете го USB модем, или да наплаќаат уред со Батеријата Зголеми кабел , можете исто така да користите микро USB кабел за полнење на Жариште на полначот кој доаѓа со вашиот уред е 2 PC Микро USB 2.0 (не 3.0 иако пристаништето е 3.0).И Водоотпорен задната врата.ОНА што НЕ ОТКЛУЧЕН НАВИСТИНА ЗНАЧИ : Отклучен телефони се компатибилни со GSM оператори на видови кои се Користат за SIM Картички за Услуга како AT&T и T-Mobile, како и со GSM SIM картички (e.г.H20, Директно се Зборува, и одберете припејд превозници) Отклучен Уреди не ќе работат со CDMA Носители на видови кои не користите sim картички за сервис како Спринт, Verizon, Поттик или Богородица (контактирајте со вашиот мрежен оператор пред купување за потврда дека тие го поддржуваат GSM фреквенции). !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!НЕ ЌЕ РАБОТАТ НА VERIZON ИЛИ СПРИНТ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.