Сјај Лист 1601 Rapitest Тест за Полнење за Почвата, pH, Азот, Фосфор и Поташа, 1 Пакет
Свеж

Сјај Лист 1601 Rapitest Тест за Полнење за Почвата, pH, Азот, Фосфор и Поташа, 1 Пакет

DEN 407.52

Достапно е за нарачката

Брз, дома резултати за Почвата, p H, Азот, Phosphrous и Поташа.Иновативни и евтина почвата тест комплет се одликува со лесен-за-користење капсула систем и патентирана боја comparators.Ги содржи сите компоненти потребни за 40 тестови. 10 за секој од p H, N, P и К Едноставна, детални инструкции се вклучени.Одлично за почетници и искусни gardeners слично.Почвата, p H приоритетната листа на повеќе од 450 растенија вклучени.Големина на : 1 пакет Растенија треба храна (хранливи материи) за здрав раст.Азот, Фосфор и Поташа (N, P и К), играат витална улога во погон раст исто како што се витамини, минерали, јаглехидрати и протеини дали во нашето здравје.За gardeners веќе се запознаени со почвата тестирање, ќе го цениме уникатен патентиран, специјално дизајнирани за "боја comparator" и капсулата систем, што ја направи брз работа на тестирање.За оние од вас се нови, почвата тестирање, ќе го цениме овој лесен, брз и забавен начин за да се постигне подобро расте резултати од вашиот градинарство напори!.Сè е во колор-кодирани, вклучувајќи боја comparator филмови и капсули.Сите да направите е да се земе примерок од почвата, се меша со вода, пренесе некои од решение за боја comparator, додадете прав од капсулата, се тресат и да се види бојата се развие.Потоа, имајте на ум вашите резултати од тестот.Брз, лесен и само што трае неколку минути!.Почвата треба да бидат тестирани периодично во текот на сезоната на растење, но тоа е особено се препорачува да се тестира пред садење во Пролет и кога подготовка на кревети во Есен.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Ив Рошер Oui L'Amour (Set)
Свеж
Ив Рошер Oui L'Amour (Set)
Достапно е за нарачката
DEN 959.76
Оценка на купувачите: