Corsair TXM Серија, TX750M, 750 Вати, 80+ Gold Certified, Полу Модуларен Напојување
Свеж

Corsair TXM Серија, TX750M, 750 Вати, 80+ Gold Certified, Полу Модуларен Напојување

DEN 3218.16

Достапно е за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа. 50°C, Температурата на работа : Може излез целосна моќ, дури и во многу висока амбиентална температура. 80 Плус Злато : Работи ладилникот и користи помалку енергија отколку помалку ефикасна напојување.Полу-Модуларен : им Овозможува на корисниците да го користат само кабли тие треба за почиста бараат да се изгради со подобро струење. 120mm Пушка Имајќи Фан : Потивко отколку топката имајќи но подолг живот од ракав имајќи.Сите Јапонски Кондензатори : Сигурен сигурност, дури и на повисоки оперативни температури.На CORSAIR TX-М Серија напојување ви даде исклучително тесни напонот пропис и полу-модуларен кабел сет.Со сите Јапонски 105 Степен кондензатори, тие се одличен избор за високи перформанси на Компјутери, каде што сигурноста е од суштинско значење. 80 ПЛУС Злато ефикасност ја намалува оперативни трошоци и вишокот топлина и заедно со пушка имајќи фан приноси речиси нечујно функционирање.Се изгради без да се грижите знаејќи сте поддржана од страна на CORSAIR 7-годишна гаранција, техничка поддршка и услуги на клиентите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.