NOYITO оловни Батеријата Тестер 12V 24V 36V 48V 60V LCD Дигитален Капацитетот на Батеријата Мониторот на Статус Индикатор Универзален Автомобил Возило Авто Електрични Количе?
Свеж

NOYITO оловни Батеријата Тестер 12V 24V 36V 48V 60V LCD Дигитален Капацитетот на Батеријата Мониторот на Статус

DEN 215.76

Достапно е за нарачката

LCD капацитетот на батеријата тестер е погодна за 12 V 24 V 36 V 48 V 60 V оловни батеријата.Батеријата тестер поседува висок квалитет и clear LCD дисплеј, супер-светли сини назад-светлина, лесен и удобен за да го проверите статусот на батеријата.Два жица едноставна жици (Црвена жица : Батерија +; Црна жица : Батерија -; Бела приклучок : интерфејс на монитор (ве молиме да обрнете внимание на насоката на интерфејс).Примена : Можат да бидат применети на Различни инструменти и метри; пренослив уред; моќ банка; медицински уред, electrombile, авто-биланс на автомобил.NOYITO DC Батеријата Метар Батеријата Тестер Настава user manual download link : https : //www./clouddrive/share/Bjidu Geo5 Dp IOMKmw Xt PBO1 Cr Xuzj Ux Q9bqn7 Itf Nd Y.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.