Вилер Рачно огнено Оружје Accurizing вртежен момент Клуч со Инчен/Фунти Мерење, Битови и Складирање Случај за Обемот Монтажа, Gunsmithing и Одржување
Свеж

Вилер Рачно огнено Оружје Accurizing вртежен момент Клуч со Инчен/Фунти Мерење, Битови и Складирање Случај за

DEN 3182.40

Достапно е за нарачката

ТОЧНОСТ : +/- 2 инчи/фунти до 40 инчи/фунти; 40 – 65 е +/- 5%.ЕДНОСТАВНОСТА НА КОРИСТЕЊЕ : се Применува, повторливи, точни вртежен момент прилагодувања на опфатот прстени, guard завртки, windage завртки и база завртки, кој помага во точноста и се намалува можноста за проблеми во областа.СИГУРЕН : вртежен момент прилагодување на опсег од 10 инчи/фунти до 65 инчи/фунти.ИЗДРЖЛИВИ : Делови се направени од S2 алатка челик и најтврдокорните да 56-58 Rockwell "Ц".ВКЛУЧУВА : 10 битови (хексадецимален да плоштадот адаптер, #10 рамен нож, #32 рамен нож, #11 станот нож, 5/32 хексадецимален, 7/64 хексадецимален, 3/32 хексадецимален, T20 torx, T15 torx и Leupold специјалност рамен сечилото), ¼" приклучок и удобен пластични складирање случај.ГАРАНТИРА : Овој производ е покриен со ограничена доживотна гаранција обезбедена од страна Вилер.Ве молиме e-mail [email protected] за помош.Чување.Leupold/Buehler windage малку. #10, #11 и #32 рамен сечилото битови. 3/32", 7/64", 5/32" Ален битови.T15, T20 Torx битови.Плоштад вози адаптер малку.Вилер е МАСТИ Клуч носи совршен конзистентност на секој елемент на вашиот огнено оружје.Оваа рачни вртежен момент клуч ви овозможува да се применуваат повторливи, точни вртежен момент прилагодувања на опфатот прстени, guard навртки и други завртки.Севкупно, вртежен момент клуч сида во точноста и се намалува можноста за проблеми во областа.Прирачникот МАСТИ клуч е компатибилен со делови од Вилер Инженеринг е Делукс Gunsmithing Шрафцигер Сетови.Заедно, тие можат да се обезбеди точна затегнување на повеќето секој елемент на било пиштол во вашата колекција.На Вилер Инженеринг МАСТИ Клуч е основна алатка за gunsmiths и огнено оружје ентузијасти.Од инсталирање на обемот да се прави корекција, ова сигурен алатка заштедува време и точно torques завртки да spec.МАСТИ Клуч карактеристики стандард 1/4" хексадецимален вози совет и може да се користи за да се применат вртежен момент од 10 до 65 во lbs на 5-lbs на зумот.Со соодветна грижа и користење, МАСТИ Клуч, ќе ви обезбеди со животниот век на сигурен сервис.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Ив Рошер Oui L'Amour (Set)
Свеж
Ив Рошер Oui L'Amour (Set)
Достапно е за нарачката
DEN 959.76
Оценка на купувачите: